🌟 საუკეთესო კურსდამთავრებულებს:
💼 დასაქმების ხელშეწყობა მოთხოვნის შესაბამისად
🎯რას შეისწავლით კურსის ფარგლებში?
• ხარისხის კონტროლის მექანიზმებს: სამშენებლო მასალებისა და შესრულებული სამუშაოების ინსპექტირებას კონსტრუქციული მდგრადობის უზრუნველსაყოფად.
• საინჟინრო დოკუმენტაციის წარმოებას: სამუშაო აქტების, ჟურნალებისა და ანგარიშების (რეპორტების) სწორად შედგენას პროექტის  სამართლებრივი გამართულობისთვის.
• თანამედროვე სტანდარტებს: საერთაშორისო და ეროვნული სამშენებლო ნორმების, რეგულაციებისა და უსაფრთხოების წესების პრაქტიკულ  გამოყენებას.
🎯 კურსის დასრულების შემდეგ თქვენ შეძლებთ:
• დასაქმდეთ პრესტიჟულ პოზიციებზე: თავდაჯერებულად დაიკავოთ მაღალანაზღაურებადი თანამდებობები, როგორიცაა ხარისხის მართვის  მენეჯერი (QA/QC) ან დამკვეთის ზედამხედველი მშენებლობაზე.
• ხარვეზების ზუსტ იდენტიფიცირებას: პროფესიონალურად შეაფასებთ შესრულებულ სამუშაოს, ამოიცნობთ ფარულ დეფექტებს და  განსაზღვრავთ მათ გავლენას შენობის კონსტრუქციულ მდგრადობაზე.
• სამართლებრივად გამართული დოკუმენტაციის წარმოებას: შეადგენთ  ყველა საჭირო აქტსა და ანგარიშს, რაც შექმნის თქვენს სამართლებრივ  გარანტიას და დაგიცავთ პასუხისმგებლობისგან ნებისმიერი დავის შემთხვევაში.
• დამკვეთის ინტერესებისა და ბიუჯეტის დაცვას: არგუმენტირებულად დაასაბუთებთ, თუ რატომ არ უნდა ჩაიბაროთ უხარისხოდ  შესრულებული სამუშაო, რაც პირდაპირ აისახება ფინანსურ დაზოგვასა და პროექტის წარმატებაზე
🎯 ტრენინგის მიზანია მონაწილეებს შეასწავლოს:
• ხარისხის სტანდარტების იმპლემენტაცია: მეთოდოლოგია, რომლითაც უზრუნველყოფთ შესრულებული სამუშაოების სრულ შესაბამისობას  საპროექტო ნახაზებთან და მოქმედ სამშენებლო ნორმებთან.
• რისკების პრევენცია და მართვა: კრიტიკული ხარვეზების  (მაგ: არასწორი არმირება, დაბალი მარკის ბეტონი) ადრეულ ეტაპზე  იდენტიფიცირება, რაც თავიდან აგაცილებთ ფატალურ შეცდომებსა და დამატებით ხარჯებს.
• სამართლებრივი რეგულირება: სამშენებლო კოდექსებისა და რეგულაციების პრაქტიკული გამოყენება ობიექტის იურიდიული უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად და საჯარიმო სანქციების თავიდან ასაცილებლად.
• ეფექტური პროფესიული კომუნიკაცია: დამკვეთთან, კონტრაქტორსა  და მუშახელს შორის ურთიერთობის მართვა ისე, რომ თქვენი  შენიშვნები იყოს ტექნიკურად არგუმენტირებული, ავტორიტეტული და შესასრულებლად სავალდებულო.
🎯ვისთვის არის განკუთვნილი ტრენინგი?
• ინჟინერმშენებლებისთვის: მათთვის, ვისაც სურს კარიერული ზრდა,  სამუშაოების მართვის გამოცდილების გაღრმავება და სამშენებლო  მოედანზე ზედამხედველის პოზიციაზე გადასვლა.
• არქიტექტორებისთვის: საავტორო ზედამხედველობის ეფექტურად  განსახორციელებლად, რათა პროექტის რეალიზაცია ზუსტად  შეესაბამებოდეს საპროექტო გადაწყვეტებს.
• პროექტის მენეჯერებისთვის: სამშენებლო ვადების,  ხარისხის სტანდარტებისა და ბიუჯეტის ოპტიმალური კონტროლისა  და მართვისთვის.
• დეველოპერებისა და დამკვეთებისთვის: მათთვის, ვისაც სურს  დამოუკიდებლად და კვალიფიციურად გააკონტროლოს კონტრაქტორი კომპანიების მუშაობის ხარისხი და დაიცვას საკუთარი ინვესტიცია.
• სტუდენტებისთვის: დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებისთვის, რომელთაც სურთ თეორიული ცოდნის პრაქტიკული გამოცდილებით გამყარება და შრომის ბაზარზე კონკურენტუნარიანობის ამაღლება.
შეჯამება: ტრენინგის მთავარი მიზანია თეორიული ცოდნის გადაქცევა იმ  პრაქტიკულ ინსტრუმენტად, რომელიც თქვენ მშენებლობის ხარისხის გარანტად  გაქცევთ.
ინფორმაცია ტრენერის შესახებ:
კურსის ხელმძღვანელი
არის სამშენებლო სექტორის ექსპერტი, პრაქტიკოსი მენეჯერი და ინჟინერი.
პროფესიული გამოცდილება: სამშენებლო კომპანიის დირექტორის მოადგილე და
სამშენებლო პროექტების მართვის მენეჯერი.
განათლება: საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მშენებლობის ინჟინერიის მაგისტრი. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის
(თსუ) ეკონომიკისა და ბიზნესის მაგისტრი.
რეგისტრაციის წესები:
➡️ ტრენინგის გავლის მსურველებმა დაგვირეკეთ 591 405-106 ან
➡️ გადადით ბმულზე და გაიარეთ რეგისტრაცია: "ტექნიკური ზედამხედველობა და ხარისხის კონტროლი მშენებობაზე" (დააკლიკეთ ტრენინგის სახელწოდებაზე)
➡️ ვებგვერდზე არსებული კალათის 🛒 ნიშნულში დაამატეთ აღნიშნული ტრენინგი და გაიარეთ რეგისტრაცია მსგავსად, როგორც პროდუქტის ყიდვა.
↪️ რეგისტრაციის გავლის შემდეგ ჩვენი თანამშრომელი დაგიკავშირდებათ და დეტალურად გაივლით კურსის შესახებ დამატებით ინფორმაციას.